Ostale prireditve 2017/2018
SPREHOD SKOZI ČAS
Cena vstopnice
Vstopnine ni!
Pošlji prijatelju

Razstava

četrtek, 23. 11. 2017, ob 17:00,
Narodni dom Maribor

KUD Forma viva Makole

Razstava bo odprta do torka, 5. 12. 2017, ob delavnikih med 9. in 16. uro.


Sprehod skozi čas – 15 let KUD Forma vive Makole in njenega mednarodnega kiparsko slikarskega simpozija
Ob ogledu razstave in kulturnem programu se bomo skupaj sprehodili skozi 15. letno ustvarjalno obdobje Kulturno umetniškega društva Forma viva Makole in njenih petnajstih mednarodnih kiparsko slikarskih simpozijev.
Predstavili se bodo člani KUD-a  Forma viva Makole in nekaj umetnikov udeležencev minulih petnajstih simpozijev.


RAZSTAVE:
Mednarodna razstava slik in kipov 35 avtorjev iz treh držav
Fotografije izbranih skulptur Forma vive Makole
Filatelija - Zbirka 15. znamk prvo nagrajenih skulptur

KULTURNI PROGRAM:
Film-himna - Po poti Forma vive Makole
Moški pevski zbor Korena
Franc Majcen župan občine Makole - pozdrav Mariboru
prof. Alen Krajnc – strokovni pogled in otvoritev razstave
Silvo Safran, gledališki igralec – deklamacija in vodenje programa

DEGUSTACIJA VIN:
Milan Hlebec iz Turistično izletniške kmetije Hlebec-Kog

Častni pokrovitelj je predsednik države Borut Pahor

RAZSTAVLJAJO:

SLIKARJI: slike v olju in akrilu
Alojz Konec, Alojz Krevh, Dragan Podovac, Drago Kopše, Dragica Petek, Erna Ferjanič, Ervin Dvoršak, Ervin Kralj, Ivan Skledar, Karina Bizjak, Leander Fužir, Lojze Kalinšek, Maksimiljan Sternad Milč, Mizyal Karabiber Nacaroglu, Nada Kramberger, Natalija Kahturina, Neda Paj, Silvija Verovnik, Stanislav Lukič, Štefka Jesenek Šeša.

KIPARJI: skulpture v kovanem, varjenem železu, steklu in lesu.
Alojz Grabrovec, Franci Černelč, Ivan Dvoršak, Janko Sila, Janez Grauf, Mihael Krištof, Otto Frech, Pavel Merkl, Robert Jurak, Rudi Stopar, Rudi Novak, Srečko Ornik, Vaclav Muller, Vojtčeh Juček.

FOTOGRAF: fotografije izbranih skulptur Forma vive Makole, Milan Sternad

FILATELISTI:
serija znamk 15. prvo nagrajenih skulptur, 2003- 2017
Alojz Purg, Andrej Samastur, Andrej Šafhalter, Branko Petan, Gorazd Kosmos, Marjan Verovnik, Milan Sternad, Miran Bamhakl, Peter Lešnik, Zoran Žagar.