Glasba
Vsi koncertiOrkestrski cikelKomorni cikelJazz v Narodnem domuKoncerti za izvenKoncerti v parku
Gledališče
Vse predstavePredstave za izvenAbonma Komedija in izvenProdukcije
Za mlade
Vse predstaveMladinski cikelOtroški abonma KekecKulturni dnevnikPredstave za šoleVilinsko mesto
Ostalo
Narodni dom MariborVetrinjski dvorDvorana Union
Festivali
Festival LentFestival MariborVilinsko mesto
Awwwditorij
Informacije
Prestavljene in odpovedane prireditveVstopniceNoviceArhivNarodni dom MariborProstori

Fotoarhiv

2020

Tadej Toš: Lockdown Clown

21. 11., 20.00, Dvorana generala Maistra, Awwwditorij: prenos v živo 

Emkej in Muzičarji

17. 11., 20.00, Dvorana generala Maistra, Awwwditorij: prenos v živo 

Avdicija

18. 10., 20.00, Dvorana generala Maistra, Komedija v Narodnem domu 

Orkester Slovenske filharmonije 

17. 10., 20.00, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Glasbeni čebelnjak

15. 10., 15.00, Dvorana Union, Mladinski cikel

Žiga Brank, Petar Milić

7. 6., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Godba Ruše

24. 5., 10.30, Paviljon Mestnega parka, promenadni koncert 

Tadej Toš v živo

21. 5., 20.00, Dvorana generala Maistra 

Nürnberški simfoniki

28. 2., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

The End

27. 2., 20.30, Mali oder Narodnega doma, Jazz v Narodnem domu 

Pustno rajanje z Romano in Mini cirkusom Bufeto

23. 2., 11.00, Dvorana generala Maistra, Kekec 

Kvartet Dover

28. 1., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Huda mravljica

26. 1., 11.00, Dvorana generala Maistra, Kekec 

Freakdom

25. 1., 20.30, Mali oder Narodnega doma, Jazz v Narodnem domu 

Nune v akciji

24. 1., 20.00, Dvorana generala Maistra, Komedija v Narodnem domu 

Nemški narodni mladinski orkester

20. 1., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

Minutne zgodbe za violino in violončelo

15. 1., 15.00, Dvorana Union, Mladinski cikel 

Cortex

10. 1., 20.30, Mali oder Narodnega doma, Jazz v Narodnem domu 

2019

Ariol: Popoldanske oslarije

22. 12., 11.00, Dvorana generala Maistra, Kekec 

Plesni prepih

11. 12., 15.00, Dvorana Union, Mladinski cikel 

Trio con brio iz Københavna

3. 12., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Tako ti je, mala

6. 12., 20.00, Dvorana generala Maistra, Komedija v Narodnem domu 

Trio con brio iz Københavna

3. 12., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Heidi

17. 11., 17.00, Dvorana generala Maistra, Kekec 

Drumming Cellist

14. 11., 20.30, Mali oder Narodnega doma, Jazz v Narodnem domu 

Pihalni kvintet Slowind

13. 11., 19.30, Minoritska cerkev, Komorni cikel 

Komorni orkester iz Basla

8. 10., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

Festival Maribor 2019

10. 9. - 19. 9. 2019 

Danski komorni orkester

22. 4., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

Lubomyr Melnyk, klavir

22. 4., 20.30, Viteška dvorana Pokrajinskega muzeja Maribor, Jazz v Narodnem domu 

Irena Grafenauer s prijatelji

23. 4., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Fiesta Latina

4. 4., 15.00, Dvorana Union, Mladinski cikel 

Madžarski narodni filharmonični orkester

28. 3., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

The Killing Popes

21. 3., 20.30, Mali oder Narodnega doma, Jazz v Narodnem domu 

Irena Kavčič, Tommaso Lonquich, Kvartet Zaïde, Iztok Hrastnik

14. 3., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Otroško pustno rajanje 

3. 3., 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Mož s kladivom v žepu

28. 2., 15.00, Dvorana Union, Mladinski cikel

Higgan Union

14. 2., 19.30, Dvorana Union, koncert

Aleksandar Madžar, klavir

11. 2., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Orkester Slovenske filharmonije

11. 1., 19.30, Velika dvorana SNG Maribor, Orkestrski cikel

2018

Peter Matzka, Thomas Selditz, Reinhard Latzko, Ernst Weissensteiner

4. 12., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Slovenski komorni orkester z Dunaja

27. 11., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Marcos Fink, basbariton; Nejc Lavrenčič, klavir

8. 11., 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Concerto Köln

29. 10., 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Bernarda Bobro, sopran; Tina Žerdin, harfa

25. 5., 19.30, Minoritska cerkev, Komorni cikel

 

 

 

Ansambel !Kebataola!

26. 4. 2018, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Komorni orkester iz Basla

11. 4. 2018, 15.00, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Petruška Igorja Stravinskega

5. 4. 2018, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Cappela Gabetta

6. 3. 2018, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Kvartet Casals

19. 2. 2018, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Filharmonični orkester iz Győra

14. 2. 2018, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Otroško pustno rajanje z Romano

11. 2. 2018, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Schubetov oktet

19. 1. 2018, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

2017

Angleški komorni orkester

20. 11. 2017, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Poslušaš srce ali glasbo?

16. 11. 2017, 15.00, Velika dvorana Narodnega doma, Cikel za mlade

Mate Bekavac, klarinet; Godalni kvartet Akademije Kronberg

14. 11. 2017, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Orkester iz Cadaquésa

21. 10. 2017, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Spoznavajmo Brass band

5. 10. 2017, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Ansambel Phoenix iz Münchna

30. 5. 2017, 19.30, Minoritska cerkev, Komorni cikel

Akademija za staro glasbo

5. 5. 2017, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Simfonični orkester iz Norrköpinga

24. 4. 2017, 19.30, Velika dvorana SNG Maribor, Orkestrski cikel

Vojna s pametjo: Butalci vračajo udarec

6. 4. 2017, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Godalni kvartet Nove Zelandije

4. 4. 2017, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Duo Limonium: Od baroka do Brazilije

23. 3. 2017, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Alexander Gadjiev, klavir

petek, 10. 3. 2017, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Otroško pustno rajanje z Romano in Plesnim klubom Miki

26. 2. 2017, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Kraljevi filharmonični orkester iz Liverpoola

10. 2. 2017, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Glasbeni džuboks

19. 1. 2017, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

2016

Orkester Slovenske filharmonije

6. 12. 2016, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Dunajski orkester violončel 5+1

19. 11. 2016, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Orkester Italijanske Švice

21. 10. 2016, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Aleksandar Milošev, viola; Lovro Pogorelić, klavir

5. 10. 2016, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Simfonični orkester SNG Maribor

10. 6. 2016, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel, slavnostni koncert ob 70. obletnici delovanja Koncertne poslovalnice

Natalie Clein, violončelo; Christian Ihle Hadland, klavir

19. 4. 2016, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Spoznavajmo glasbila: Ustna harmonika

7. 4. 2016, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Baročni orkester l'Orfeo in Collegium Vocale Salzburg

24. 3. 2016, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

SiBRASS in Reinhold Friedrich, trobenta

3. 3. 2016, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Češka filharmonija

26. 2. 2016, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Otroško pustno rajanje

7. 2. 2016, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Barbara Jernejčič Fürst, mezzosopran; Gaiva Bandzinaite, klavir

29. 1. 2016, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

2015

Eva-Nina Kozmus, flavta; Karmen Pečar, violončelo; Mojca Zlobko Vajgl, harfa

14. 12. 2015, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Miro Gavran: Sladoled

6. 12. 2015, 20.00, Velika dvorana Narodnega doma, Komedija, premiera

Boris Šinigoj: Zgodba o lutnji

19. 11. 2015, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Pihalni kvintet Slowind in Andrea Rucli, klavir

18. 11. 2015, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Kekec

15. 11. 2015, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Plesna predstava deTerminirani

29. 10. 2015, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Mlada nemška filharmonija

29. 9. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Orkester Festivala Maribor

18. 9. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Predstavitev sezone 2015/2016

18. 9. 2015, Trg Leona Štuklja

Angleški komorni orkester

24. 4. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Volker Jacobsen, viola, Luka Juhart, harmonika

15. 4. 2015, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Spoznavajmo ljudska glasbila sveta

26. 3. 2015, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Filharmonični orkester iz Brna

20. 3. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

B. Skride, violina, D. Müller-Schott, violončelo, X. De Maistre, harfa

17. 3. 2015, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Otroško pustno rajanje

15. 2. 2015, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Orkester Slovenske filharmonije

14. 2. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Spoznavajmo glasbila: Harmonika

5. 2. 2015, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Zagrebški solisti

23. 1. 2015, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel 

2014

Camerata Salzburg

13. 11. 2014, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Glasbena predstava Korepetitor

13. 11. 2014, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Martin Belič, flavta, Ivan Ferčič, klavir

5. 11. 2014, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Prepih: Pihalna ekspedicija od piščali do flavte

16. 10. 2014, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

N. Altstaedt, violončelo; I. Gringolts, violina; B. Schmid, violina; A. Madžar, klavir

13. 10. 2014, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Komorni orkester iz Mantove

12. 5. 2014, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Petar Milić, klavir

5. 5. 2014, 19.30, Dvorana Union, koncert za izven

Estonski filharmonični komorni zbor; Komorni orkester iz Talina

28. 3. 2014, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Trio Alba

18. 3. 2014, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Otroško pustno rajanje

2. 3. 2014, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Academy of St Martin in the Fields

13. 2. 2014, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Komorni orkester Franza Liszta

11. 1. 2014, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

2013

Spoznavajmo instumente: Harfa

5. 12. 2013, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Kvartet Kelemen

2. 12. 2013, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Tomaž Sevšek, orgle

28. 10. 2013, 19.30, Stolna cerkev sv. Janeza Krstnika, Komorni cikel

Spoznavajmo glasbila: Klavir

17. 10. 2013, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Britten Sinfonia

3. 10. 2013, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Orkester Slovenske filharmonije

25. 5. 2013, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Pihalni orkester

15. 5. 2013, 19,30, Dvorana Union, Komorni cikel

Sinfonietta iz Amsterdama

24. 4. 2013, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Theresa plut, sopran; Giacomo Battarino, klavir

16. 4. 2013, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Godalni kvartet Quartissimo

4. 4. 2013, 18.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Tanja Sonc, violina

5. 3. 2013, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Simfonični orkester iz Barcelone in Narodni orkester Katalonije

27. 2. 2013, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Otroško pustno rajanje

10. 2. 2013, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Trio Eggner

5. 2. 2013, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Kraljestvo glasbe

29. 1. 2013, 19.30, Dvorana Union, Cikel za mlade

Zbor dunajskih dečkov

23. 1. 2013, 19.30, Dvorana Union, koncert za izven

Festine Brass

17. 1. 2013, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Narodni mladinski orkester iz Nemčije

14. 1. 2013, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

2012

Vzgoja srca

13. 12. 2012, 15.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Solisti Dresdenske kapele

7. 12. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Duet glasbeni dvogovor

6. 12. 2012, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Kvartet Pavel Hass

5. 12. 2012, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Narodni orkester iz Belgije

18. 11. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Sledimo soncu

8. 11. 2012, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Maestro

23. 10. 2012, 10.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Filharmonični orkester BBC

11. 5. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Godalni kvartet Tokio

8. 5. 2012, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Državna kapela iz Weimarja

23. 4. 2012, 19.30, Velika dvorana SNG Maribor, Orkestrski cikel

Christian Gerhaher, Gerold Huber

18. 4. 2012, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Orkester Slovenske filharmonije

31. 3. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Luka Juhart, harmonika

30. 3. 2012, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Brass Band Maribor

13. 3. 2012, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Kremerata Baltica

29. 2. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Petar Milić, klavir

23. 2. 2012, 19.30, Dvorana Union, koncert za izven

Otroško pustovanje z Romano Krajnčan in gosti

19. 2. 2012, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Sergio Tiempo in Karin Lechner, klavirski duo

10. 2. 2012, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel 

Imate radi Bacha?

2. 2. 2012, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Baročni orkester La Folia

25. 1. 2012, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Idila

19. 1. 2012, 18.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Gal v galeriji

19. 1. 2012, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

2011

Godalni kvartet Tartini in Monika Leskovar, violončelo

17. 12. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Harfiola

1. 12. 2011, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Nordijski simfonični orkester

29. 11. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Čudoviti svet glasbil

17. 11. 2011, ob 19.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Radovedni oblaček

10. 11. 2011, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Robert Aitken, flavta; Coline-Marie Orliac, harfa

7. 11. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Spoznavajmo glasbila: Igor Leonardi: Kitara, kitara

15. 10. 2011, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Benjamin Schmid, violina; Ariane Haering, klavir

11. 5. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Anima Eterna Brugge

15. 10. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Orkester Slovenske filharmonije

2. 4. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Pihalni ansambel Serenade

23. 3. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Moskovski solisti

17. 3. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Spoznavajmo instrumente: Rog – od lova do zvezd

10. 3. 2011, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Otroško pustovanje z Romano Krajnčan in Pustnim orkestrom

6. 3. 2011, 11.00, Velika dvorana Narodnega doma, Kekec

Praški simfonični orkester

2. 3. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Bernarda Fink, mezzosopran; Anthony Spiri, klavir

18. 2. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Slovenska ljudska pesem: Majhna sem bila

10. 2. 2011, 14.00, Dvorana Union, Cikel za mlade

Baročni orkester l’Orfeo

28. 1. 2011, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Goran Filipec, klavir

11. 1. 2011, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

2010

Kuhinjska revija

6. 1. 2011, 14.30, Dvorana Union, Cikel za mlade

Kvartet Minetti

8. 12. 2010, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Rezidenčni orkester iz Haaga

4. 12. 2010, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Huda mravljica

4. 11. 2010, 14.00, Narodni dom, Cikel za mlade

Kvartet Fauré

18. 11. 2010, 19.30, Dvorana Union, Komorni cikel

Orkester

18. 11. 2010, 14.00, Velika dvorana Narodnega doma, Cikel za mlade

Simfonični orkester Nove Zelandije

4. 11. 2010, 19.30, Dvorana Union, Orkestrski cikel

Multicamerata in Ana Šinkovec, klavir

13. 10. 2010, 19.00, Dvorana Union, koncert za izven

Prijava na e-novice

 

Pokrovitelji

Zapiramo vrata, a ostajamo z vami.

Ne boste pa ostali sami. Z vami se bomo družili na naših socialnih omrežjih, kjer bo vrvelo od dobre glasbe in dobre volje.

Ekipa Narodnega doma Maribor